Чуден свят

Информация о пользователе

Привет, Гость! Войдите или зарегистрируйтесь.


Вы здесь » Чуден свят » Всичко за сенполии » Кои сенполии и защо прецъфтяват по-бързо (по-бавно)?


Кои сенполии и защо прецъфтяват по-бързо (по-бавно)?

Сообщений 1 страница 11 из 11

1

До момента такова нещо не ми се е случвало, но пък забелязвам, че някои сенполии по - бързо прецъфтяват от други. Дали е от условията на гледане или е по - скоро от сорта?

2

Аз мисля че и от двете и от сорта и от условията на отглеждането.  :rolleyes:
При мене фаворит в това отношение е Frozen in Time цъфти непрекъснато, без почивка.  :love:
Така съм чула, че при прекалено наторяване с торове, особено с повишено съдържание на Фосфор и Калий, цветята по-бързо прецъфтявали. Аз нямам такива наблюдения. Все пак мисля, че зависи повечето от сорта, от осветлението и от температура на отглеждането, но може би има и други мнения. :question:

3

При мен Стрелец Элит прецъфтя по - бързо отколкото очаквах. Може би е от значение, че е първи цъфтеж. Не съм торила, защото скоро е пресаждана. Но пък само след месец покой има отново малки пъпчици.

4

И според мен си зависи първо от сорта, но естествено и от условията. Както стои и въпроса с детките, някои теменужки и под ъгъл да им режеш стеблото при вкореняване, пак си правят само по едно бебенце. А други от едно листо раждат десетки, докато не изхвърлиш листото, няма спиране. :crazyfun:

5

Ако съм определила, че за дадена теменужка бързото прецъфтяване зависи от сорта, какво да направя, за да се задържат цветовете по - дълго време. На по - хладно и по - далече от прозореца ли трябва да я държа?

6

Аз не съм експериментирала, защото при мене все цъфти нещо и не им объщам много внимание, но със сигурност, когато е по-хладно, цъфтят по-дълго. По далече от светлината може и да им удължиш време на цъфтеж, но те ще издребнеят и цветовете няма да са ярки и хубави. За какво тогава да цъфтят дълго? :dontknow:

7

Питам конкретно, защото в преден пост пише, че зависи и от осветлението. През зимата ще следя как ще е цъфтежа, ако разбира се реши да цъфти тогава  :rofl:

8

Ти знаеш, че при мене повечето растения са върху стелажи и с изкуствено осветление. И тези сортове, които са точно под лампите, прецъфтяват по-бързо отколкото тези, които стоят отстрани /защото лампата не е до край и там светлината е малко по слаба, но пак е светло/. Пак ще кажа за Frozen in Time, цъфти с месеци /ттт/, стои към края, повече няма да го хваля за да не го урочасам.  http://itibus.ru/images/smilies/kolobok/standart/girl_wink.gif
А "по-далече от прозореца" не знам колко ще е далече, какво изложение, колко ще е светло на растението.... Всичко е много относително за да ти отговоря конкретно.

9

Наистина е индивидуално. Ще пробвам кое е най - подходящо в моя случай  :yep:

10

Аз препоръчвам нещо, което правя това лято. Оставям ги на прозорците на по-силна светлина, да направят пъпки и после ги местя на цветарник пред прозореца с по-малка осветеност. Конфетка и Синьото драконче така цъфтят богато почти месец и още не са прецъфтели.  :cool: За другите също се отнася.

Отредактировано Конфетка (10.08.2011 23:13:34)

11

Ти, като спомена че ги местиш, а аз се сетих за Таня Высота /рекламата на нейният сайт е по-надолу/ так тя споделяше навреме, че играе шах с тях и ги мести постоянно. Не знам дали все още прави тези рокади.  :question:
Има сортове, които добре се чувстват под лампите, а някои на перваза са по-добре. :)


Вы здесь » Чуден свят » Всичко за сенполии » Кои сенполии и защо прецъфтяват по-бързо (по-бавно)?