Чуден свят

Информация о пользователе

Привет, Гость! Войдите или зарегистрируйтесь.


Вы здесь » Чуден свят » Стрептокарпуси от селекцията на Piotr Kleszczynski » Селекционер и човек Piotr Kleszczynski


Селекционер и човек Piotr Kleszczynski

Сообщений 1 страница 12 из 12

1

Петър е скромен човек

http://uploads.ru/i/c/F/j/cFjzl.jpg

Затова, благодарение на Жана Красовская /в средата/, можем да се порадваме на тези снимки

http://uploads.ru/i/9/A/L/9ALG1.jpg

http://uploads.ru/i/B/T/M/BTMGR.jpg

2

Те са всяка поотделно си е шедевр, а как ли се чувства човек, когато ги види всички заедно цъфнали!?
Не мога да не задам този въпрос на Жана, да не изпусна такава възможност. Извинявам се, че общувам с нея на руски, но няма как, тя тръгнала да пише с преводач, но той превежда много неточно и се получават глупости. Отговор /ако ми отговори/ ще го преведа.  :yep:

Жаночка, хотелось бы услышать твое личное впечатление о Петре и о его коллекции и селекции. Мне очень интересно, думаю и дугим будет интересно прочесть твое мнение.  :jumping:  Пиши на русском, я потом переведу.
P.s. Хотелось бы узнать, что за женщина с вами на фото, если неудобно, не отвечай.

3

Хочу поделиться своими впечатлениями о поездке к Петру.

Человек, кому мы обязаны самыми красивыми стрептокарпусами
Мечта побывать у Петра созрела еще в прошлом году, когда приобрела пару его сортов в Москве на ВВЦ. И один сорт Jan (созвучный с моим именем Janna) пропал в прошлогоднюю жару. Очень понравились его сорта. Окончательно решила поехать к нему после трагедии в моей жизни. Появилась новая мечта - вывести самой красивый цветок и назвать его в честь  сынули! Вот и решила, почему бы не съездить в гости и полюбоваться красотой воотчию и спросить совета по выведению таких шедевров, а заодно получить самые-самые цветы для осуществления этой мечты. Планировалась поездка в апреле, но не получилась, перенесли на июнь.
С 22 по 26 июня - колесила по Германии, Польше с заездом в Лодзь к Петру Клещыньски!!! Описать чувства - нет таких слов! Сбылась моя мечта, как каждого коллекционера стрептокарпусов! Я попала в Волшебное Царство!!!!!! Вживую увидела то, что еще никто не видел (так сказал Петр , что я первая увидела последние его новинки будущий каталог 2012 года).
Петр очень скромный и великодушный человек!  Встречал меня с такой чарующей, доброй улыбкой, что я забыла обо всех своих страхах и усталости. А когда попала в его ЦАРСТВО, то "крыша поехала". Хорошо хоть вспомнила, что надо пофоткать новинки для других.
Когда зашла в оранжерею, увидела настоящий карнавал гигантских роскошных бабочек,   сначала даже растерялась , не знала куда бежать, к какому цветку. Кружила над ними и охала, ахала, а Петр добродушно посмеивался. Эту картину нужно было видеть со стороны, можно было подумать , что человека хватил припадок - руки трясутся, голос заикается и даже слезы..., хорошо хоть Петр понимал, что со мной творилось. Очень жаль, что всех не сфоткала, поздно опомнилась. Там красоты немеренно!!!!
Мне вообще хотелось остаться там - лечь прямо в теплице и никуда не уходить. А еще наняться к Петру в работники, помочь отремонтировать теплицу и все такое... только, чтобы присутствовать при рождении всей этой красоты. Расцветают наши цветочки, так мы уже знаем, как они будут цвести, но все равно ждем с нетерпением. А здесь ... открывается еще неизвестный миру цветок и такой красивый, что дух захватывает! Что может быть прекрасней! Так, что Петру я передала низкий поклон  от всех  поклонников стрептокарпусов  и сказала, что ждем его сорта с огромным нетерпением.
К огромному моему сожалению - пробыла у Петра только 1 час и 15 минут (нужно было засветло добраться до гостиницы, очень устала за рулем, сутки не спавши, дороги все в ремонте, а на микроавтобусе сильно не разгонишься), но и этих воспоминаний хватит на всю оставшуюся жизнь. Да еще прошлось прорываться через польскую границу во всех смыслах (ведь  провозить цветы через границу у нас запрещено).
Все трудности, которые прошла, стоят той красоты, которую увидела и заимела. Теперь есть ради чего жить! Это радость для Души.
Легендарная земля Петра, которая вырастила столько ШЕДЕВРОВ!
Никаких заморочек, обычный верховой торф! Ни тебе перлитов, вермикулитов, ни мха, просто торф и древесный уголь. Во как!  А мы все изголяемся! Гениальное все просто, как и сам ЧЕЛОВЕК, который создает для нас эту красоту! И за это ему низкий поклон! Я думаю со мной согласятся многие, если не все!!!!! Когда я передавала огромное спасибо от всех стрептоманов, он скромно улыбнулся и даже покраснел! Это ЧУДО-человек! До сих пор не могу поверить, что я лично знакома с этим человеком. Уже мечтаю о новой встрече! И о новых диковинках его творчества!

Отредактировано Жанна (09.09.2011 22:20:40)

4

Света, женщина с нами на фото - жена Петра. Она во всем ему помогает. А еще у него 3 взрослых сына.

5

Жаночка, большое спасибо, что поделилась с нами своими впечатлениями и сделала сопричастными с этой встречей!  http://smayli.ru/data/smiles/molitva-46.gif  При удобном случае поблагодарю и Петра. Он знает о моем сайте, но наверное не заходит туда, потому что человек он  занятой да и с болгарским ему будет трудно разобраться. :yep:

6

Светлана написал(а):

Жаночка, большое спасибо

:blush:

7

Жанна, твоя история очень грустная и очень красивая! Спасибо!  http://itibus.ru/images/smilies/kolobok/standart/give_rose.gif Я все понимаю, но забыла писать и говорить кое-что.
Тъй като Светлана не е могла да преведе по някакви причини тази история, а тя е много интересна, ще го направя аз:

Искам да споделя своите впечатления от пътуването си до Пьотр.

Човекът, на когото дължим най-красивите стрептокорпуси

Мечтата ми да посетя Пьотр назря още предишната година, когато се сдобих с няколко негови сорта в Москва на ВВЦ. И един сорт Jan (съзвучен с моето име Janna) го изгубих в миналогодишните жеги. Много ми харесаха неговите сортове. Окончателно реших да замина при него след една трагедия в моя живот.
Появи ми се нова мечта, да създам най-красивото цвете и да го кръстя на моето синче! Така и реших да му отида на гости, да се полюбувам на тази красота с очите си и да попитам за съвети по създаването на тези шедьоври. А в същото време да получа и цветята най-най за осъществяването на тази мечта. Пътуването се планираше за април, не стана и се премести за юни.
От 22 до 26 юни пътувах до Германия, Полша, и пристигнах в град Лодз при Пьотр Клещински!!! Да си опиша чувствата - няма такива думи! Сбъдна се моята мечта, като на всеки колекционер на стрептокарпуси! Аз попаднах във Вълшебното Царство! На живо видях това, което още никой не е виждал (така каза Пьотр, че аз първа съм видяла неговите новости в бъдещия каталог за 2012 г.)
Пьотр е много скромен и великодушен човек! Посрещна ме с такава чаровна и блага усмивка, че аз забравих за всички свои страхове и умора. А когато попаднах в неговото Царство, направо луднах. Поне си спомних, че трябва да направя снимки на новостите, за да ги покажа на другите.
Когато влязох в оранжерията, видях истински карнавал на гигантски разкошни пеперуди, в началото даже се притесних, не знаех накъде да тичам, при кое цвете по-напред да отида. Кръжах около тях и охках, ахках, а Пьотр се подсмиваше. Тази картина трябваше да се види отстрани, можеше да се помисли, че човекът е пред припадък, ръцете се тресат, гласът трепери и даже сълзи..., добре че поне Пьотр разбираше какво се случва с мен.
Много съжалявам, че не снимах всичко, късно се опомних! Там красотите са безкрайни!
На мен ми се искаше да остана там, да легна направо в парника и никъде да не ходя повече. Или да се наема като работник при Пьотр, да му помогна да ремонтира оранжерията и все подобни... само да мога да присъствам на раждането на цялата тази красота. Разцъфват нашите цветенца и вече знаем как ще цъфтят, но пак ги чакаме с нетърпение. А тук... се отваря още неизвестено на света цвете и толкова красиво, че чак дъхът ти спира! Кое може да е по-прекрасно! Така че аз предадох на Пьотр много нисък поклон от всички любители на стрептокарпуси и му казах, че чакаме с нетърпение неговите сортове.
За огромно мое съжаление прекарах при Пьотр само 1 час и 15 минути (трябваше по светло да се добера до хотела, вече уморена зад волана, от дни ненаспала се, пътищата все в ремонти, а с пикап не се кара бързо), но и тези спомени ми стигат за цял живот. А и трябваше да се промъкна през полската граница във всякакъв смисъл (нали ни е забранено да пренасяме цветя през границата).
Всички трудности, които преживях, си струват красотата, която видях и с която се сдобих. Сега има за какво да живея! Това е радост за Душата! Легендарната земя на Пьотр, която е родила толкова Шедьоври!
Никакви шашми, обикновен повърхностен торф! Нито перлит, нито вермикулит или мъх, просто торф и дървесна пепел. Ето така. Всичко гениално е просто, както и самият Човек, който създава за нас тези красоти. Нисък поклон пред него. Аз мисля, че с мен ще се съгласят много хора, ако не и всички!!!! Когато му предавах огромно благодаря от всички любители на стрептокарпуси, той скромно се усмихна и даже се изчерви! Това е Чудо-Човек! Досега не мога да повярвам, че лично аз се познавам с този човек. Вече мечтая за нова среща! И за новите чудеса на неговото творчество!

п.п. Жената до него на третата снимка е съпругата му, тя му помага във всичко. Те имат трима пораснали синове.

Отредактировано Конфетка (20.01.2012 15:44:09)

8

Благодаря на Жанна и на Конфетка ,че ни направиха  съпричастни.
Не гледам стрептокарпуси , но  усетих,че пулсът ми се учестява като гледах снимките . Голяма красота ,божествено  :O  :O

9

Много благодаря на Конфетка за превода! Жана много отдавна не е влизала тук, защото сигурно е видяла, че доста затруднително да се пише и да не те разбират, а аз не мога постоянно да превеждам. Останах с впечатление, че на никой това не е интересно и затова не преведох това откровение. Извинявам се, и радвам се, че грешах!  http://yoursmileys.ru/tsmile/emb/t1866.gif
Искам да кажа, че Жана загубила сина си и в негова памет искала Петр да назове един от новите сортове. Историята е трагична, но тя търси начини да живее. Сега е създала сайт "Целый мир" Има различни теми и не само за цветя, който иска да види ще трябва да се регистрира. Предполагам, че ще и бъде много приятно.  http://yoursmileys.ru/tsmile/talk/t1111.gif

10

Светле, нали не се сърдиш, на мен ми беше много приятно да го преведа, дано не съм омазала много нещата.  :blush: Реших, че не си намерила време, защото е доста дълъг текст.
Но от историята не ми стана много ясно, той ли ще направи нов сорт и ще го кръсти на нейното момче или тя ще го направи сама. Ако е първото, той съгласил ли се е и ще го направи ли?!
А аз едва днес открих тази тема, тази история и всичко около него. Нали от няколко дена се ровя в стрептокарпусите и започнах да си харесвам от тези на Пьотр Клещински. Та реших да се поразровя тук из видовете му. Въобще и не предполагах каква прекрасна история ще открия.
И съм съвсем съгласна, че истински талантливите и гениални хора са наистина скромни, земни и човечни. Така че повярвах на всяка дума на Жанна. http://smayli.ru/data/smiles/molitva-46.gif

11

И аз и вярвам, въпреки че не я познавам лично, но с такова нещо не може да се шегува нормален човек.  :no:
Конфетка, как ще се сърдя, даже много съм ти благодарна!  http://itibus.ru/images/smilies/kolobok/standart/kiss.gif А и много ми е драго, че ти беше интересно и го преведе!

Конфетка написал(а):

Но от историята не ми стана много ясно, той ли ще направи нов сорт и ще го кръсти на нейното момче или тя ще го направи сама. Ако е първото, той съгласил ли се е и ще го направи ли?!

Не, тя е само колекционер и много харесва сортове на Клещински. А и знаейки, че те са много популярни и харесвани из цял свят, сигурно иска да увековечи /силно казано, но не мога да намеря друга дума!/ името на момчето. Така разбрах аз, а какво в главата и, един Господ знае.

12

Да сложа тук клип на Жанна. Това са новите и занимания. Повече може да се види в нейният сайт   "Целый мир"


Вы здесь » Чуден свят » Стрептокарпуси от селекцията на Piotr Kleszczynski » Селекционер и човек Piotr Kleszczynski