Чуден свят

Информация о пользователе

Привет, Гость! Войдите или зарегистрируйтесь.


Вы здесь » Чуден свят » Всичко за сенполии » Проблеми при сенполии


Проблеми при сенполии

Сообщений 121 страница 140 из 155

121

Хлебарките много обичат нежните части на геснериевите, и техните усти са способни да направят нещо такова, само че когато цветчетата са на пъпка при тази форма на цвета най-горните венчелистчета са завити с най-долните, което значи че ако беше гризнато то най-долните щяха да бъдат повредени. Най-вероятно е някаква механична повреда според мен и няма какво да те притеснява. :yep:

122

botan дано си прав! Ще изчакам новите пъпки да се отворят и ако са наред я връщам на място !

123

Намерих виновника!  Днес огледах едно току що отворило се цветче, барнах го и от там изпадна едно съвсем малко продълговато, бяло нещо. Не можах да снимам, но потърсих в гугъл за трипса , мисля, че е същото. Как да действам сега и как да предпазя другите цветя?

Отредактировано t_tabakova (08.06.2012 22:39:52)

124

Искам да ви попитам преди няколко дни видях на листенцата на едната ми теменужка нещо като оранжев прашец,но реших че е от цветчетата на тези които са цъфнали около нея,но сутринта видях и на втора теменужка,а около нея няма цъфнали.Ще може ли да ми кажете какво е това и трябва ли с нещо да ги пръскам,че ме е страх да не се заразят и другите?
http://uploads.ru/i/o/Z/f/oZfLX.jpg

125

Нямам си идея какво е, обаче вчера видях точно същото на една моя детка, която пресадих, а в пръстта видях малко бяло червейче- изхвърлих я, и пръстта и детката. Просто много вече ми ивдат вредителите по цветята и действам крайно!  Отдели я от другите и ще чакаме по-опитните да се изкажат.

126

Аз преди седмица и двете ги пресаждах,преди това нищо им нямаше и няколко дни след това станаха така.Сложих ги в друга стая незнам колко ще им хареса,но това е положението,а така се радвах на едната че ми е пуснала пъпки и с нетърпение я чаках да цъфне.

127

Не е страшно, не се притеснявай. Това е ръжда - гъбични истории.
Хубаво е растението да се измие с леко топла течаща вода. http://r17.imgfast.net/users/1715/14/48/44/smiles/23542.gif Казват, че може да се използва леко розов разтвор от калиев перманганат, но аз не съм пробвала и затова нямам мнение.  :dontknow:
Ако ръждата е в центъра върху млади малки листенца, да се почисти внимателно с клечки за уши и да се обработи с фунгицид. Хубаво помага "Топаз".
Тази ръжда може да се появи при преполиване при низко засадено растение. Ще трябва да се внимава и при самото поливане, да не остава вода в центъра на розетката, може да се попие със салфетка, тоалетна хартия и др. Ако растението е на фитилно поливане, временно ще трябва да се махне от фитил, да се махне горният слой на почвата или да се пресади в по-лека пръст. В този случай известно време хубаво да се полива само отдолу за да не се мокри отгоре.  :yep:

128

Аз пък да кажа какво направих с наядената, незнайно от какво сенполия за която питах- премахнах всички цветове, тя е решила пак да цъфти, така че ще видя кака ще са новите цветчета. На листата видимо нищо им няма. Дано всичко е ок!

129

Не ми се иска да те разочаровам, но трипс е такава гадост, че без обработка няма да мине и то не една.  http://itibus.ru/images/smilies/kolobok/standart/girl_sigh.gif  И не само това растение желателно да се обработи, а и други контактни, които са стояли заедно.

130

Светле, аз още се надявам да не е било точно трипс. А и не знам с какво да обработя.  :dontknow:  Има тук една агроаптека, там мисля да питам, ама в жегите нещо все не успявам  да стигна до нея.

131

Светле,благодаря ти! http://itibus.ru/images/smilies/kolobok/standart/give_rose.gif
Успокоих се,бях се притеснила да не се заразят и останалите.Още утре сутринта ще ги изкъпя и ще им сменя почвата.

132

Аз паксе нуждая от помощ. Както писах и при мен се появи такава ръжда при пресаждане. В същата пръст пресадих и Irish Laughter и сега забелязвям,че стените на чашката отвътре са с ръждив цвят. Да пресаждам ли пак в друга пръст докато неми се е разболяло и растението?

133

Върху чашките няма как да няма отлагания, стига да са в предели на нормата. Ако си засадила правилно растението, не би трябвало да се появи ръждата.

134

Много благодаря за съветите на Светла и Конфетка!
Моите 4 нови  сентполийки се развиват добре. 3 от тях цъфнаха, напъпила е и четвъртата, пу- пу, да не са им уруки....
И сега да запитам как мога да се сдобия с листенца на още нови и прекрасни сентполийки с интересни имена. Има ли някой от Пловдив? Изобщо тук ли беше мястото да питам? :)

Отредактировано naddd (16.07.2012 16:40:16)

135

Отделни съвети могат да се дават когато имаш някакви затруднения, но ако искаш да са ти добре растенията, ще трябва доста да четеш. Растенията не са трудни за гледане, но изискват някои специални грижи.  :yep:

За листенцата можеш да видиш в ПРЕДЛОЖЕНИЯ. Ако държиш да са от Пловдив, чакай някой да ти отговори, но да е на ЛС (Лични съобщения).

136

Аз пак имам нужда от съвет. Какво е това странно оцветяване в долната част на пъпките? Дори най-малките го имат. На разтворения цвят отвътре не си личи нищо. 
http://s1.uploads.ru/t/IBekm.jpg

Отредактировано t_tabakova (21.07.2012 13:34:56)

137

Здравейте,много ме радвате с красотите,които показвате във форума.Не знам дали е тук мястото, но от скоро имам 20-30 бебчета сенполии и искам да попитам дали могат да преживеят зимата при 12 градуса температура. Благодаря ви предварително :)

138

Pavlinka, здравей. Сенполиите са тропични растения и при 12 градуса трудно ще презимуват.  :yep:  Освен това, те са малки растения и като деца изискват по-нежното отношение.
  Ако нямаш друг изход, с по-малко поливане, а и да не са на течение, може да успееш да ги опазиш, но трудно ще ти пораснат и почти невъзможно да цъфнат.
  Сенполиите за кратко могат да понесат понижение на температури до 5-10 градуса, но то ще трябва да става постепенно, а не рязко.
  Например, купила си растение, на вън е хладно, донесла си го в къщи и си го сложила до парното. Ще трябва да го оставиш опаковано, постепенно да се адаптира и тогава да го отвориш. :idea: Това важи не само за сенполии, а и за всички растения.
  Та даже и техниката внесена от вън, когато е студено, трябва да престои няколко часа на топло, преди да се включи.

Тук в моят сайт можеш да прочетеш.

139

Здравейте момичета,може ли някой да ми даде идея как да осигуря по-висока температура на моите теменужки,защото в светлата стая, в която съм ги поставила зимата не става повече от 14 градуса ...Само с поставяне в пластмасова кутия няма да стане :( Изчетох какво ли не по форумите и съм отчаяна ,а много искам да си опазя мъничетата :( Благодаря Ви предварително!

140

Ще трябва малко да обясниш в какво живееш и дали имаш по-топла стая. :yep:


Вы здесь » Чуден свят » Всичко за сенполии » Проблеми при сенполии