Чуден свят

Информация о пользователе

Привет, Гость! Войдите или зарегистрируйтесь.


Вы здесь » Чуден свят » Всичко за сенполии » Проблеми при сенполии


Проблеми при сенполии

Сообщений 81 страница 100 из 155

81

Бързо избирай едно здраво листо и слагай за вкореняване ! Това пресаждане и за мен е най-рисковано, поне да запазиш сорта  [взломанный сайт]

82

Много лошо, когато няма снимка и така трудно да се говори.
Колко е голямо растението? Защо си решила да го пресаждаш (Проблем, пролетно пресаждане...др.) Само си го прехвърлила или си махала от пръстта? Ако си махала, дали си видяла кореновата? При засушаването може да няма здрави корени. Ако са кафяви, растението няма с какво да поеме вода.
Щом има и загниване, Цеци е права, взимаш лист за вкореняване, ако има незасегнат. Ако всички са с "кафявко" вече е късно! Крайна мярка - обрязваш кафяво, кастриш докато може. Друг изход няма. И дезинфекция в белина 1:10 (1 част белина и 10 части вода).

83

ми аз скъсах уж най-здравите...ама се чудя дали да не изрежа корена и да сложа малкото в вода да се вкорени на ново,докато не е късно.Уж ги видях...ама знам ли Иначе е малко растение

84

Разрови пак. Нали и така вчера си го засадила. Разгледай корени. Ако са кафяви направо ги режи и за вкореняване. Хубаво да е в парник и в мъх.

85

Аа аз от болести не разбирам много така че не разчитайте на особено компетентно мнение в тази област от мен. ;)

86

Ми,тя май умря  :canthearyou: ...

87

Дано ти се вкорени някое листо [взломанный сайт] Аз лично до сега не мога да се справя с това омекване.За два дена и е отишла в теменужковия рай,но...оставя наследници поне.

88

На мен засега теменужка не ми е омеквала така.  http://forum.hobbykafe.com/images/smilies/paltzi.gif Но ако се случи, ще вкоренявам розетката, няма да я чакам цялата да изгние.
И ще използвам маслото от чаено дърво на Acebia, специално доматите не смея да пръскам и поливам с отровни препарати, все пак ги ядем. А те са големи разпространители на белокрилка и памуклийка.  :yep:

89

От това никой не е застрахован, но при бързата реакция има резултат.  :yep:

90

Имам друг проблем,имам нужки вкоренени от листенца по едно и също време,някои вече са много голями,но други са си все същите бебета и не помръдват?Торих,пресаждах,но уви нищо.Какво да правя?

91

Пресаждането, не е най-подходящото нещо, ако искаш по-бързо да пораснат бебета. Има сортове, които по-трудно растат, особено пъстролистни.
Имам един сорт, който го дондуркам и аз дълго време, но не позеленяват и растат мноооого трудно. В този си вид стоят с месеци!  %-) Сложих ги сега на перваза, дано с истинската светлина  http://dimetris.com.ua/forum/files/funi01068_149.gif малко да позеленеят!

http://uploads.ru/t/t/m/n/tmnEX.jpg

92

аз не ги деля,просто майчиното листо е умирало и аз си дундуркам беб4етата...

93

Ето там е причината, няма мама.  :idea:  По принцип някои дечица, ако са много малки не оживяват без майчин лист защото се хранят чрез нейните корени, но щом са живи, значи са достатъчно големи за да се справят самостоятелно, но им е по-трудно на сирачетата да растат.
Аз съм чула, че някои нарочно чупят майчините листа когато се появят бебета уж да имат повече светлина за тях, но аз съм на друго мнение и не го правя. Стига да не е загинало само.  :yep:

94

и аз не ги махам...оставям до колкото може да стой и то затова накрая умира листото и тогава разделям детките :)
Атова дето си показала Светле,да не е БРЙОЗГИ ШАМПАНСКО ?Моята мечта?
И Светле,колко да чакам на Ден Рожден розеткичката да пусне корени преди да засадя?Отсвалиа сам я в пликчето с мъха за да е като в парниче...

95

Ако имаш прозрачна кутийка, има такива от салати и др., по-хубаво да я преместиш в такава заедно с мъха и да я забравиш за няколко седмици. Само да не е на слънце и ще пусне коренчета безпроблемно. А със сорта  ЕК-Брызги Шампанского ще се постарая да те уредя, но малко по-късно. Мечтите трябва да се сбъдват, по възможност, разбира се!  :D

96

мммммммммммм дамммммммммммммм....искам си я много,много,много

97

Светлана написал(а):

Имам един сорт, който го дондуркам и аз дълго време, но не позеленяват и растат мноооого трудно.

Сложи им малко английска сол. В нея има магнезий, който е много важен за хлорофила, чел съм че помагало.
Мини Ха-ха-тата, които взех от тебе ми се сториха доста бели, полях с английска сол и сега са почнали да вадят по-зелени листа. За жалост не мога да преценя, дали заради това или заради промяната на условията.

ПП: Открих списъка със спортовете. Имаме си нов сорт Светле! [взломанный сайт]  Сега заложих листа да проверя стабилноста му. Мисли му име. :P

98

Браво!  :flag: А този сорт как ще изглежда, какви ще са цветовете, оттам може да дойде името. Не знам показвал ли си го, може да съм пропуснала нещо.  :dontknow:

99

Виждала си го Lyon's Minnie-HaHa (P. Sorano) ;)

100

botan написал(а):

Открих списъка със спортовете. Имаме си нов сорт Светле!   Сега заложих листа да проверя стабилноста му. Мисли му име.

Атанасе, ще бъда нескромна! Да си увековечим имената! :crazyfun: Ти си по-малък и новото мини ще го наречем botan, а аз скромно така, на някой сорт от "Главный Калибр" - svetik. :playful:
А ако сериозно, ще трябва да се помисли, но има време.


Вы здесь » Чуден свят » Всичко за сенполии » Проблеми при сенполии